3 Metrik Belirledi: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen’a göre, birbirinden farklı üç önemli metrik Bitcoin (BTC) boğalarının piyasanın kontrolünü ele geçirmek için sağlam bir konumda yer aldığını ortaya koyuyor.

Cowen, ilk olarak 762.000 YouTube abonesine Bitcoin’in “düşük logaritmik regresyon bandında” işlem gördüğünü söyledi. Bu boğalar için olumlu bir durumu ifade ediyor. Ayrıca Mart 2020’de Covid-19’un neden olduğu satışlar sırasında çok kısa bir dönem dışında on yıllık süre zarfında bu bant ihlal edilmedi.

Bitcoin analizi

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere Cowen ayrıca, Bitcoin 50 haftalık hareketli ortalamanın altında işlem gördüğünde, 100 haftalık hareketli ortalamanın ve ardından 200 haftalık hareketli ortalamanın altına düşmesinin “genellikle an meselesi” olduğunu belirtti.

Bitcoin yakın zamanda tam da bunu yaptı ve genellikle lider kripto varlığının piyasa döngüsünün dibine ulaştığını gösteren 200 haftalık hareketli ortalamanın tamamen altına düştü.

“Makro şeyler açısından tüm söylenenleri göz ardı edin ve sadece ‘X, Y ve sonra Z’ye bakın. Bir kez değil, iki kez değil, üç kez değil, ama şimdi dördüncü kez oldu. Boğalar için mesele bu.”

Bitcoin haraketleri

Ek olarak Cowen, Bitcoin için 20 haftalık hareketli ortalamanın 100 haftalık hareketli ortalamanın altına tarihte yalnızca üç kez düştüğünü söyledi. Bu da 2015, 2018 ve yakın zamanda gerçekleşti. Kripto analistine göre, önceki iki geçiş de piyasa döngüsü diplerine karşılık geldi.

Bitcoin Index

Bitcoin, yazının kaleme alındığı sırada 23.074 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaklaşık %4 düştü.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.