3 Büyük Kripto Para Platformunun Verileri Çalındı İddiası

0
355

Under The Breach adında siber güvenlik hizmetleri verdiği iddia edilen bir Twitter hesabı, günün erken saatlerinde Trezor, KeppKey ve Ledger gibi büyük kripto para platformlarının kullanıcılarına ait verilerinin çalındığını ve hackerın satış yaptığına dair ekran görüntülerini paylaştı. İki şirket soruşturma başlattı.

Atılan tweette hackerın üç büyük cüzdanın kullanıcılarına ait verileri sızdırdığı bildiriliyor. İki şirketin hızlı bir şekilde soruşturma başlattığı açıklandı.

Under The Breach hesabının iddiasına göre verilerin sızdırılmasının kaynağı, E-Ticaret sitesi Shopfiy’den başkası değil. Shopify kullanarak ürün satın alan ve Ledger, Trezor, Keepkey ve hatta Bnktothefuture gibi şirketleri de kullanan müşterilerin verilerinin çalınmış olmasında etkisi olabileceğini iddia etti. Bilgisayar korsanının, veri hırsızlığında parolalar hakkında bir paylaşım yapmadığını ancak cüzdan sahiplerinin kullanıcı adları, adresleri, telefon numaraları ve e-posta adreslerinin satılık olduğunu iddia eden görüntüleri de paylaştı.

Bunlara ek olarak  aynı hackerin 2016 yılında gerçekleştirilen Ethereum forumunun hacklenmesi olayından sorumlu olması yönünde.

Ledger ve Trezor hızlı bir şekilde soruşturma başlattı.

Trezor tarafı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada;

“Veritabanımızın, Shopify kaynaklı bir  saldırıya uğradığına dair söylentiler var. Mağazamız Shopify’ı kullanmıyor, ancak yine de durumu araştırıyoruz. Ayrıca olası etkiyi en aza indirmek için rutin olarak veritabanından eski müşteri kayıtlarını temizledik.”

Ledger de konuyu ciddiye aldıklarını söyledi.

Son olarak Under The Breach, BnkToTheFuture yatırım platformunun tüm SQL veritabanlarının korsanlar tarafından ele geçirildiğini ve belgelerle beraber şirket yönetimine bunları ilettiğini ancak şirketin kendilerini dikkate almadığını söyledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın