Ocak 20, 2020

2gether’in Raporuna Göre, Bitcoin Ödemelerde En Çok Kullanılan Para

Ortak finansal platform 2gether, kısa bir süre önce, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin gibi varlıkların nasıl harcadıklarının bir analizi de dahil olmak üzere kullanıcıların kripto para harcama davranışı hakkındaki raporunu yayınladı. Rapor, 2019 Nisan ve Aralık aylarını kapsıyor. Raporda,19 ülkeden 10.000’den fazla kullanıcının verilerinin analizi yer alıyor.

Rapora göre, ankete katılan kullanıcıların %31’i 36 ile 45 yaş arasındayken, %25’i 26 ile 35 yaşları arasındadır. Kullanıcıların %23’ü kadın ve neredeyse kullanıcılarının %16’sı avukat, muhasebeci veya iktisatçı. Şaşırtıcı bir şekilde, kullanıcıların %11.2’sinin öğrenci olduğu ve sadece %8’inin bilgisayar bilimcisi olduğu bulundu. Raporda göre,

“En yaygın meslekler, daha yüksek bir akademik seviye gerektiren avukatlar, muhasebeciler ve iktisatçılar’dan oluşuyor ve bunu öğrenciler takip ediyor.”

Bu bulgu, yüksek eğitim niteliklerine sahip kişilerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapma ve harcama olasılıklarının daha yüksek olabileceğini ve muhtemelen eğitim ve kripto farkındalığı arasında bir ilişki kurabildiğini göstermektedir.

Rapor, kullanıcıların ayda ortalama 112.56 € kripto para harcadığını gösteriyor. Buna ek olarak, ödemelerde en çok kullanılan kripto paranın Bitcoin olduğunu ve bunu ETH’nin izlediğini gösteriliyor. Raporda ayrıca, “ödeme hacmini her iki madalyonun kısaltmalarının kullanımı ile karşılaştırırsak ETH’nin BTC’den daha yüksek bir ödeme kullanımı olduğu iddia edildi.”

Raporda ayrıca, kullanıcıların kripto paralarının %32,71’ini çoğu kripto kullanıcısı için en yüksek harcama yeri olan restoran ve otellerde olduğu belirtildi. Öte yandan, hane halkı harcamaları ve mobilyalar tüm kripto harcamalarının sadece %2.83’ünü oluşturdu. Euro bazındaki Avrupa tüketim alışkanlıklarıyla karşılaştırıldığında, raporda “restoranlarda ve yiyeceklerde tüketim, sıralamada dördüncü sırada yer alıyor ve ev gereçleri ilk gider oluyor” dendi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.