26 Ülkenin Merkez Bankası ve Facebook Arasında Libra Toplantısı!

Fed ve BoF’nin de içerisinde bulunduğu 26 merkez bankasından yetkililer, Facebook’un sabit fiyatlı kripto para projesi için Libra’nın temsilcileriyle buluşuyor.

Financial Times tarafından yayınlanan bildiride, Basel’de düzenlenecek olan bu toplantıya Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Benoit Coeure başkanlık yapacak. Coeure, Libra hakkında öncen yaptığı açıklamada Avrupa’da faaliyet göstermesi için gerekli düzenleyici onay barının yüksek olacağını dile getirmişti.

Bu önemli görüşmede, 28 üye merkez bankasının kıdemli yetkililerinden oluşan Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Ödemeler ve Piyasa Altyapılar Komitesi ile gerçekleştirilecek.

Financial Times’a konuşan bir yetkili, Libra’nın kurucularının kripto paranın kapsamı ve tasarımı ile ilgili temel soruları yanıtlamak için davet edildiklerini söyledi.

Libra derneği’nden yapılan açıklamada “Bu davet memnuniyetle karşılıyoruz ve Libra’yı piyasaya çıkartman önce görüşmeleri yapmak, paydaşları eğitmek ve onların geri bildirimlerini tasarımımıza katmak için bilinçli olarak uzun bir dönem ayırdık.” belirtildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.