24 Ülke ve IMF Kripto Düzenlemesinin Küresel Standartlarını Tartıştı

Uluslararası Para Fonu IMF ve Dünya Bankası da dahil olmak üzere 24 mali makam ve 11 uluslararası kuruluş kısa bir süre önce New York’ta bir araya geldi ve kripto düzenlemesinin küresel standartları hakkında konuştu. Güney Kore’nin toplantıya katılan üst düzey mali düzenleme başkanı “Uluslararası standartları tutarlı bir şekilde uygulamak önemli” dedi.

Finansal Yetkililer Kripto Düzenlemesini Tartıştı

Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Genel Kurulu, “küresel finansal sistemdeki güvenlik açıklarını” ve Japonya’da yapılacak olan G20 toplantılarına sunulacak ilerleme raporu hakkında konuşmak için New York Federal Rezerv Bankası’nda bir araya geldi. Tartışmanın konuları arasında kripto düzenlemesinin küresel standartlarıda vardı.

FSB, “Genel kurulun, standart belirleme organlarında, kripto varlıklarından kaynaklanan riskleri ve bu çalışmadaki olası boşlukları ele almak amacıyla başlatılan farklı girişimleri tartıştığını belirtti.”

Kurul, kripto varlıkları konusundaki çalışmalarının iki alana odaklandığını söyledi: finansal istikrar etkilerinin izlenmesi ve bir kripto varlık düzenleyicileri dizini.

Kurul, “standart belirleme organlarının çalışmaları hakkında bir güncelleme yayınlayacağını ve bunu G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanlarının Haziran ayında yapılacak olan toplantısına sunacağını” vaat etti.

Üyeler, kripto varlık piyasalarının hızlı bir gelişme içinde olduğunu ve gelişmelerin sürekli izlenmesi gerektiğini not ettiler. FSB, merkezi olmayan finansal teknolojilerin istikrarını, düzenleyici ve yönetişim etkilerini araştırıyor.

FSB, küresel finansal sistemini izleyen ve tavsiyelerde bulunan uluslararası bir organdır.

Bu ayın başlarında, IMF‘nin Genel Müdürü Christine Lagarde CNBC’ye olan açıklamasında: “Yıkıcıların ve dağıtılmış muhasebe teknolojisini kullanan herhangi bir şeyin rolünü düşünüyorum da kripto varlık veya para birimleri her neyse.. sistemi açık bir şekilde sarsacaksınız.” dedi ve istikrarı korumak için izlenmelerinin gerektiğini belirtti.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.