222 Senelik Alman Bankası, Kripto Para Hizmetleri Sunmaya Başlıyor!

0

Merkezi Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan özel bir banka olan Donner & Reuschel, başlangıçta dijital para satın alma ve saklama özelliği ekleyerek kripto para birimi hizmetleri sunmayı planladıklarını duyurdu.

Almanya çapında faaliyet gösteren Donner & Reuschel, 1798 yılında kurulmuş en eski Alman özel bankalarından biridir. Yönetim altındaki varlıkların değeri yaklaşık 9 milyar Euro (10.7 milyar dolar) tutarındadır.

Resmi açıklamada banka, kripto sektörüne girmesinin dijital varlık saklama hizmetlerine yönelik yüksek piyasa talebinden kaynaklandığını belirtti. Banka ayrıca yeni iş arenasında rehberlik için DLC Distributed Ledger Consulting GmbH’nin danışmanlık hizmetlerinden faydalanıyor.

Donner & Reuschel yeni hizmetlerinin lansmanı için belirli bir tarih vermemiş olsa da, bunları “mümkün olan en kısa sürede” gerçekleştireceğini garanti etti.

Satın alma ve saklama hizmetlerine ek olarak banka, ana akım finans endüstrisinde en çok aranan blockchain tabanlı hizmetlerden biri olarak kabul edilen varlık token’laştırma hizmeti sunmak gibi de bir ek plana sahip. Bankanın yönetim kurulu sözcüsü Marcus Vitt yaptığı açıklamada “Blockchain teknolojisi, finans endüstrisinde 20 yıllık bankacılık kariyerimde şimdiye kadar deneyimleyebildiğim en büyük yapısal değişikliğe neden olacak” ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde birçok kamu ve özel banka, müşterilerinden gelen talep nedeniyle kripto para birimi hizmetleri sunmaya başladı. Görünen o ki söz konusu bankaların sayısı zamanla artmaya devam edecek.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın