222 Senelik Alman Bankası, Kripto Para Hizmetleri Sunmaya Başlıyor!

Merkezi Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan özel bir banka olan Donner & Reuschel, başlangıçta dijital para satın alma ve saklama özelliği ekleyerek kripto para birimi hizmetleri sunmayı planladıklarını duyurdu.

Almanya çapında faaliyet gösteren Donner & Reuschel, 1798 yılında kurulmuş en eski Alman özel bankalarından biridir. Yönetim altındaki varlıkların değeri yaklaşık 9 milyar Euro (10.7 milyar dolar) tutarındadır.

Resmi açıklamada banka, kripto sektörüne girmesinin dijital varlık saklama hizmetlerine yönelik yüksek piyasa talebinden kaynaklandığını belirtti. Banka ayrıca yeni iş arenasında rehberlik için DLC Distributed Ledger Consulting GmbH’nin danışmanlık hizmetlerinden faydalanıyor.

Donner & Reuschel yeni hizmetlerinin lansmanı için belirli bir tarih vermemiş olsa da, bunları “mümkün olan en kısa sürede” gerçekleştireceğini garanti etti.

Satın alma ve saklama hizmetlerine ek olarak banka, ana akım finans endüstrisinde en çok aranan blockchain tabanlı hizmetlerden biri olarak kabul edilen varlık token’laştırma hizmeti sunmak gibi de bir ek plana sahip. Bankanın yönetim kurulu sözcüsü Marcus Vitt yaptığı açıklamada “Blockchain teknolojisi, finans endüstrisinde 20 yıllık bankacılık kariyerimde şimdiye kadar deneyimleyebildiğim en büyük yapısal değişikliğe neden olacak” ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde birçok kamu ve özel banka, müşterilerinden gelen talep nedeniyle kripto para birimi hizmetleri sunmaya başladı. Görünen o ki söz konusu bankaların sayısı zamanla artmaya devam edecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.