Mayıs 2, 2022

2022’nin Patlayıcı Altcoin’i Uçurumun Eşiğinde: Analist Uyardı!

Kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen bir kripto trader’ı, altcoin‘in temellerinin artık fiyatlandırmasını desteklemediğini söyleyerek Stepn (GMT) yatırımcılarını uyardı.

Stepn uçurumun kenarında

Light takma adını kullanan analist, 155.700 Twitter takipçisine, kullanıcılarını non-fungible token (NFT) şeklindeki spor ayakkabılarla donatan ve gerçek hayatta attıkları adımlar için onları ödüllendiren GMT’nin, son 2 ayda yaşadığı büyük artışın ardından şu anda aşırı değerlendiriliyor olduğuna inandığını söyledi.

“GMT’nin yakın bir gelecekte bir uçurumun kenarından aşağı inmek üzere olduğunu düşünüyorum.

3,80 dolarda tam bir kısa pozisyon oluşturdum.

Token, Binance listelemesinin ardından Axie’nin yaşadığını taklit eden güçlü bir şekilde ve inanılmaz uygulama büyüme metrikleriyle iki ayda 40 kat yükseldi.”

stepn gmt grafiği

Light, uygulamanın kullanım durumu “ikna edici” olsa da, mevcut STEPN kullanıcılarının sayısının altcoin‘in 20 milyar doları aşan tamamen seyreltilmiş piyasa değerini haklı çıkarmadığını söylüyor.

“Token şimdi seyreltilmiş 23 milyar dolarlık bir değerlemeye işaret ediyor. Buna dikkat edin. Bugün uygulamadaki 19.763 kullanıcıyla birlikte. GMT satın almak, mevcut kullanıcı başına 1,16 milyon dolar ödemeye benzer.”

stepn grt grafiği

Token’ların kilidinin açılması satış baskısı yaratacak

Light ayrıca, GMT’nin tamamen seyreltilmiş değerlemesi ile yaklaşık 2 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri arasındaki büyük boşluğu vurgulayarak, token’ların kilidinin açılmasının satış tarafında muazzam bir baskı yaratacağını söylüyor.

Dolaşımdaki 2.3 milyar dolardan seyreltilmişe kadar olan fark, oyun emisyonu (kullanıcı büyümesini yönlendiren) ve mevcut GMT sahiplerinin sadece fiyatı sabit tutmak için absorbe etmek zorunda kalacakları yaklaşan yatırımcının kilit açımlarından kaynaklanıyor.  Aylar öncesindenki özel tur yatırımcıları ~750 kat arttı.”

stepn gmt bilgileri

Light, GMT’yi var olan değeri için satın almanın artık savunulamaz bir hamle olduğunu söylüyor. Ayrıca GMT’nin ivmesinin yavaşlamaya başladığına dair işaretler gördüğü konusunda da uyarıyor.

“[Stepn] trading’e başladığından beri ilk kez bu ivme azalıyor. En son Coinbase listelemesi kaynaklı dalgalanma, [metaverse coin’in] yükseklerin üzerinde tutunmasını sağlayamadı.  Coinbase listelemeleri genellikle tarihsel olarak orta ve uzun vadeli zirvelere işaret ettiğinden dolayı; bu, geçmiş [fiyat] patlamalarından belirgin şekilde farklı bir davranış.”

[irp posts=”53596″ name=”%3500 Patlayan Altcoin’den Borsa Listelemesi Geldi!”]

gmt grafiği

Light ayrıca, son birkaç haftadır GMT’de gerçekleşen “bir sürü” olumlu habere rağmen, atlcoin’in yükselmeyi başaramadığını söyledi ve piyasa katılımcılarının zaten varlıklarını boşalttığını ima etti.

Teknik açıdan bakıldığında ise, kripto trader’ı, GMT’nin muhtemelen “yuvarlak bir sayıda” tepe seviyesine ulaşacağını da sözlerine ekledi.

GMT nedir?

Green Metaverse Token (GMT), kullanıcıları açık hava etkinliklerine katılmaları için ödüllendirerek sağlıklı yaşamı ve zindeliği teşvik eden bir metaverse kripto para birimi olan STEPN move-to-earn (kazanmak için hareket edilmesi gereken platformlar) uygulamasının iki yerel varlığından biridir. GMT, platformun yönetişim token’ıyken, Green Satoshi Token (GST) ise oyun token’ıdır.

Platformun kullanıcıları, STEPN uygulamasından spor ayakkabısı non-fungible token’lar (NFT’ler) satın alarak ve telefonlarının yerleşik GPS özellikleri tarafından izlenen gerçek hayattaki egzersiz etkinliklerine katılarak token kazanabilirler. Şu anda yalnızca solo katılım modu işlevsel olan platformda, maraton ve arka plan modları gelecekteki sürümler için geliştirilmektedir.

stepn

Platformda ayrıca satılık özel yapım NFT spor ayakkabılarını basmak ve GST’yi US Dollar Coin’e (USDC) dönüştürme seçeneği gibi özellikler bulunmaktadır. Yönetişime ek olarak, GMT’nin rolleri arasında stake ödülleri kazanma ve yazma yoluyla uygulama içi özelliklere erişim elde etmek de yer alıyor.

Bunların yanı sıra uygulama ayrıca hem iPhone hem de Android cihazlar için kullanılabilecek merkezi olmayan bir cüzdana da sahiptir.

Yazım sırasında GMT, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.04 dolardan yüzde 16’nın üzerinde bir düşüşle 3.43 dolardan işlem görüyordu.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.