Ocak 22, 2022

2022’deki Piyasa Gerilemesinin Arkasında Neler Var? MicroStrategy CEO’su Açıkladı

MicroStrategy CEO’su ve bir Bitcoin (BTC) boğası olan Michael Saylor, yeni yılın başından beri kripto piyasasındaki fiyat gerilemesine neden olduğuna inandığı faktörleri analiz ediyor.

Yeni yayınlanan bir Bloomberg röportajında ​​Saylor, kripto piyasalarının bu yılın başından şimdiye kadar yaşadığı volatiliteye katkıda bulunduğunu söylediği iki faktörü açıklıyor.

“Burada iş başında olan çok fazla dinamik olduğuna inanıyorum. Kripto ekosisteminin tamamına bakarsanız bir dizi düzenleyici belirsizliğe sahip olduğumuzu görürsünüz, özellikle de stablecoin’leri, kripto tokenlerini ve bunların menkul kıymet olup olmadıkları konusunda birçok düzenleyici belirsizliği fark ediyoruz. Ve bu biraz endişeye neden oluyor.

Off-shore’da çok fazla kaldıracınız var. 20 kata kadar kaldıraçla işlem yapabilen çok sayıda kripto borsanız var. Ve bu kripto borsalarında çapraz teminatlı çok sayıda token var. Bunlar ve merkezi olmayan finans [DeFi] borsaları arasında, 20x kaldıraçtan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Sonuç olarak, bu da ikinci volatilite kaynağı.”

Saylor’a göre, düşüşe rağmen Bitcoin şu anda özellikle Bill Miller gibi efsanevi yatırımcıların portföylerinin önemli bir bölümünü amiral gemisi kripto para birimine tahsis etmesi nedeniyle kurumlar için “harika bir giriş noktası” sağlıyor.

“Bu seviyede konsolide olduğunu hissediyorum. Bu, kurumsal yatırımcılar için harika bir giriş noktasıdır.

Bitcoin’in 2021’de yükselişini izleyen yüksek net değerli bireyler, aile ofisleri, kamu şirketi yöneticileri, özel şirket sahipleri ile konuştum. Eğer Bitcoin yılda %400 artsaydı, birçok insan ona sahip olmaktan korkardı.

Ama eğer bununla ilgileniyorlarsa [varlığın] tüm zamanların en yüksek seviyesinden %40 indirimli olduğunu ve konsolide olduğunu görüyorlar. Ve bunun Bill Miller gibi insanlar tarafından, çok saygın yatırımcılar tarafından benimsendiğini görüyorlar. Düzenleyiciler, senatörler ve kongre üyeleri, kamu yatırımcıları ve benzer şekilde kamu şirketleri tarafından benimseniyor. Bunu mükemmel bir giriş noktası olarak görüyorlar.”

Bitcoin bugün sert bir düşüş yaşadı ve 35.000 doların altına kadar düştü. Yazım sırasında biraz toparlanmış olan kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044  dolardan yaklaşık yüzde 48 düşüşle 35.438 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.