2021’de Cardano Milyonerlerinin Sayısı 13 Kat Arttı!

2021’de Cardano’nun (ADA) üstel fiyat artışı, aktif adresler ve işlem sayısı gibi diğer ölçümler konusunda ağda rekor bir büyümeye neden oldu. Cardano’nun kripto para birimi olan ADA milyoneri yatırımcıların sayısı da, varlığın rallisi devam ederken, yalnızca 2021 yılının ilk yarısında 13 kat arttı.

Kripto istihbarat platformu CoinMetrics tarafından sağlanan veriler, 1 Ocak – 17 Mayıs 2021 arasında, en az 1 milyon dolar değerinde ADA’ya sahip cüzdanların %1.231 artarak 504’ten 6.710’a çıktığını gösteriyor.

Milyoner yatırımcılar, 16 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.46 dolara ulaşan ADA’nın, kripto topluluğunun dikkatini çekmeye devam ettiği bir dönemde ortaya çıktı. Yılbaşından bugüne kadar, ADA’nın fiyatı %1.000’in üzerinde yükseldi. Aynı zamanda, Google Trends platformunda, Cardano haberlerine olan ilgi son zamanlarda dünya çapında zirveye ulaştı.

Ayrıca geçtiğimiz ay yayınlanan bir raporda, 1 Ocak ile 28 Nisan 2021 arasında , ADA aktif adres sayısının %417.81, işlem sayısının ise aynı dönemde % 382.84 arttığı bildirilmişti.

Cardano’nun aktif adresleri ve işlemlerinin sayısı. Coinmetrics verileri.

ADA’nın yükselişi, Bitcoin’in karbon ayak izi endişeleriyle ilgili endişelerin odak noktasında olmasının ardından geliyor. Elektrikli araç üreticisi Tesla (NASDAQ: TSLA), araç alımları için Bitcoin ödemelerini askıya aldıktan sonra Bitcoin, o zamandan beri değer kaybetti.

Ödemelerin askıya alınmanın ardından Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in enerji tüketiminin %1’inden daha azını kullanan bir kripto aradığını kaydetti. O zamandan beri de alternatif olarak, ADA gibi varlıklar öne çıkmaya başladı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ağın, Bitcoin ağının %0.01’inden daha az enerji kullandığını tahmin ediyor. Verimli güç tüketimi, Cardano’nun temelde yatan teknolojisinden kaynaklanmaktadır. Madencilikte güce aç bilgisayarlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Cardano Ağ Gelişimi

Dahası, Cardano blockchaini gerçek dünya uygulamalarına giderek daha fazla tanık oldu. Etiyopya hükümeti ile yapılan son anlaşma, platformun tarihindeki en önemli olaylardan biri olmaya devam ediyor. Anlaşmaya göre Cardano ağı; öğretmenlerin ve öğrencilerin, öğrenci performansını artırmayı amaçlayan kaynakları paylaşmalarına yardımcı olarak, Etiyopya’nın eğitim sistemini düzene sokacak.

Cardano ile ilgili diğer önemli gelişmelere bakarsak, Cardano’nun kısa süre önce blok üretiminde %100 ademi merkeziyetçiliğe geçişinden bahsedebiliriz. Bunun yanı sıra Mary protokol güncellemesinin ardından Cardano’nun, tıpkı Ethereum gibi çok varlıklı bir ağa dönüştüğünü de söyleyebiliriz. Cardano, sağlam, ölçeklenebilir ve son derece enerji tasarruflu bir ağ sağlama hayalini gerçekleştirme yolunda olduğundan, bu gelişme yatırımcılar arasında güveni artırıyor.

Ağ geliştirme, ağın kullanım durumları ve benimsenme oranı arttıkça ADA’nın fiyatını büyük olasılıkla yeni seviyelere çıkaracaktır. Özellikle, dApp’leri içeren kullanım durumları, platformun büyümesinin anahtarı olacaktır ve bu tarz dönüm noktalarının da, ağı yatırımcılar için daha çekici hale getirmesi bekleniyor.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.