2021’de Bitcoin İçin 100.000 Hala Mümkün Mü? Lark Davis’den Derin Analiz

0

Bitcoin, küresel piyasaların düşüşü de dahil olmak üzere faktörlerin tetiklediği toplu bir panik satışının ardından son zamanlarda 30.000 doların altına düştü. Birçok kurum daha büyük bir piyasa çöküşünü tahmin ederken, kripto fenomeni ve YouTuber olan Lark Davis, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşma şansı olduğuna inanıyor. Ona göre, bunu gerçekleştirebilecek katalizörler; kurumsal ilgi, olumlu piyasa duyarlılığı ve Bitcoin teknik kurulumunun mevcut eğilimidir.

Bitcoin Teknik Analizi

Davis’e göre, kripto varlıklarının, tüm zamanların en yüksek seviyesini aşmak için muhteşem bir dalgalanma ile geri dönmeden önce büyük bir yükselişi takip eden uzun ve acımasız bir düzeltmeye sahip olması trendi kendini tekrar edebilir. Kayıtlara göre, Ethereum 2017’de neredeyse aynısını yaptı ve yılı yüzde 237’lik bir artışla kapattı. Hemen ardından, dijital varlık değerinin yüzde 69’unu kaybetti ve toparlanması 6 ay sürdü.

Lark Davis, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden 100.000 dolara ulaşmak için yaklaşık yüzde 50’lik bir artış kaydetmesi gerektiğini belirtti.

“Tarih tekerrür etmez ama geçmişle uyumlu olur.”

Yatırımcı Duyarlılığı

Davis, Bitcoin piyasasının düşüş eğilimine sahip olduğunu belirtti. Ona göre Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi iki aydan fazla bir süredir 25’in altında bulunuyor. Bu iyiye işaret gibi görünmese de işler hızla değişebilir. Davis düşüş hissiyatına; medyadaki düzenlemeler, Çin ve “kriptonun sonu” yorumlarının yardımcı olduğuna inanıyor.

Duyarlılık, Bitcoin’i 100.000 dolara göndermek için harika bir katalizör olacak. Davis tarafından yapılan bir ankete göre, ankete katılanların yüzde 44’ü Bitcoin’in 100.000 dolara yükselebileceğini kabul etti, yüzde 28’i bunun asla olmayacağını ve geri kalanı ne olacağını umursamadıklarını söyledi.

Bitcoin’i Ateşleyecek!

2020 yazında DeFi, boğa koşusunu tetikledi; 2020’nin 4. ve 2021’in 1. çeyreğinde ise boğa koşusunu ateşleyen şey kurumsal yatırımcılar oldu.

Lark Davis, Ark Invest dahil olmak üzere en büyük şirketlerden bazılarından SEC’lere 13 başvuru yapıldığından Bitcoin ETF’nin bir sonraki boğa koşusunu tetikleyebileceğine inanıyor. Halihazırda, Brezilya ve Kanada bazı ETF’leri zaten onayladı. Örnek olarak Altın ETF’ler yedi yıllık yüzde 400’lük bir koşuyu tetiklemişti.

“Soru, Bitcoind’in 100.000 dolara ulaşıp ulaşmayacağı değil, bunun ne zaman olacağıdır.”

Bitcoin Fiyatı Dibi Gördü Mü?

Lark Davis ayrıca, 100.000 dolara ulaşma potansiyeli olmasın rağmen Bitcoin fiyatının dibe vurmamış olabileceğini de açıkladı.

Ona göre, piyasa hacmi etkileyici olmadığı için mevcut metrikler bir boğa koşusunu göstermiyor. Analist Bitcoin’in henüz 50 günlük basit hareketli ortalamasını geri kazanmadığını belirtiyor.

“Bu olmadan boğaların piyasaya girmesinden bahsetmek zor… Ayılar hala iş başında.”

Piyasanın iyimser olmak için nedenleri var çünkü piyasaya büyük miktarlarda para girmeye devam ediyor. Ark Invest, 3.3 milyon dolar değerinde 140.000 Grayscale hissesi satın alarak Bitcoin varlıklarını artırdı. Sam Bankman-Fried liderliğindeki Alameda Research, 30.000 doların altında büyük miktarda Bitcoin satın aldığını da ortaya çıkardı. Ayrıca Tesla , araçları için ödeme olarak Bitcoin’i kabul etmeye devam edebileceğini belirtti. Bu gibi gelişmeler sonucunda anlatıda bir değişim mevcut.

Ultra zenginler kripto para birimlerine yöneliyor ve aile ofislerinin yüzde 45’i piyasaya girmeye hevesli istiyor. Manipülatörler piyasayı boğa’ya geçirmeye hazır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın