2021 Yılına Kadar Standartlaştırılacak Blockchain Teknolojisi

Yapılan Bir Araştırmaya Göre Blockchain Teknolojisi 2021 Yılına Kadar Standart Hale Getirilecek

Amerikan ticari ve finansal hizmetler şirketi Moody’s’e göre Blockchain teknolojisi büyük olasılıkla 2021 yılına kadar standartlaştırılacak.

5 Eylül’de yayınlanan araştırma raporuna göre, bu standartlar muhtemelen 2021 yılına kadar blockchain sektöründe belirlenecek ve “teknolojiyi kullanarak gelecekteki menkul kıymetleştirmeler” için olumlu olacak. Şirket bunun zaman ve maliyet tasarrufu, otomasyon ve daha hızlı veri kullanılabilirliği ile sonuçlanabileceğini iddia ediyor.

Blockchain Birlikte Çalışabilirliği Geliyor

Ayrıca, Moody’s Investors Service, endüstri standartlarının daha iyi birlikte çalışabilirliği ve diğer operasyonel verimlilikleri getirebileceğini belirtiyor. Moody’s Frank Cerveny’deki kıdemli araştırma analisti:

“Blockchain teknolojisinin standardizasyonu, menkul kıymetleştirmeler için faydalarını daha erişilebilir hale getirecektir. […] Standardizasyon, sistemler ve piyasa katılımcıları arasında birlikte çalışabilirliği artıracak, aynı zamanda blockchain teknolojisini kullanan ticari işlemler için karşı taraf konsantrasyonunu, operasyonel ve yasal riskleri azaltacaktır. ”

Duyuru, bu girişimin öncelikle Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından yönlendirildiğini iddia ediyor. Araştırmacılar ayrıca mevcut standardizasyon ve birlikte çalışabilirlik eksikliğinin operasyonel verimlilik kazanımlarını sınırladığını ve potansiyel riskleri artırdığını da belirtiyor.

Blockchain birlikte çalışabilirliği (interoperability), farklı blockchain ağlarında kısıtlama olmaksızın bilgi paylaşma yeteneğidir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.