2021 Yılına Kadar Standartlaştırılacak Blockchain Teknolojisi

0

Yapılan Bir Araştırmaya Göre Blockchain Teknolojisi 2021 Yılına Kadar Standart Hale Getirilecek

Amerikan ticari ve finansal hizmetler şirketi Moody’s’e göre Blockchain teknolojisi büyük olasılıkla 2021 yılına kadar standartlaştırılacak.

5 Eylül’de yayınlanan araştırma raporuna göre, bu standartlar muhtemelen 2021 yılına kadar blockchain sektöründe belirlenecek ve “teknolojiyi kullanarak gelecekteki menkul kıymetleştirmeler” için olumlu olacak. Şirket bunun zaman ve maliyet tasarrufu, otomasyon ve daha hızlı veri kullanılabilirliği ile sonuçlanabileceğini iddia ediyor.

Blockchain Birlikte Çalışabilirliği Geliyor

Ayrıca, Moody’s Investors Service, endüstri standartlarının daha iyi birlikte çalışabilirliği ve diğer operasyonel verimlilikleri getirebileceğini belirtiyor. Moody’s Frank Cerveny’deki kıdemli araştırma analisti:

“Blockchain teknolojisinin standardizasyonu, menkul kıymetleştirmeler için faydalarını daha erişilebilir hale getirecektir. […] Standardizasyon, sistemler ve piyasa katılımcıları arasında birlikte çalışabilirliği artıracak, aynı zamanda blockchain teknolojisini kullanan ticari işlemler için karşı taraf konsantrasyonunu, operasyonel ve yasal riskleri azaltacaktır. ”

Duyuru, bu girişimin öncelikle Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından yönlendirildiğini iddia ediyor. Araştırmacılar ayrıca mevcut standardizasyon ve birlikte çalışabilirlik eksikliğinin operasyonel verimlilik kazanımlarını sınırladığını ve potansiyel riskleri artırdığını da belirtiyor.

Blockchain birlikte çalışabilirliği (interoperability), farklı blockchain ağlarında kısıtlama olmaksızın bilgi paylaşma yeteneğidir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın