2020 Yılında PayPal ile Bitcoin Alım Satımı Yapmak

Bitcoin; herhangi bir resmi kuruluşla ile bağlantı içermeyen elektronik bir para birimidir. Derin Ağ’da oldukça fazla ilgi görmektedir. Dahası on yılı aşkın süredir piyasada olduğu için, kullanıcılar Bitcoin alışverişi için çeşitli yollar bulmuştur. Bulunan yolların arasında, çevrimiçi ödeme sistemi olan Paypal’dan bahsedeceğim.

Platformdaki satıcılar 2015 yılına kadar Bitcoin‘i kabullenmiş olsalar dahi, PayPal kullanarak bu alışverişi gerçekleştirmek tamamen farklı olmaktadır. Bu yüzden çok fazla site bu ödeme yöntemini tercih etmemektedir.

Bunun sebebi ise, PayPal’ın güvenlik duvarıdır. Açıklamak istersek; kredi şirketleri sahte bir işlem anında alıcı kişi için ters ibraz istemesidir. Bu durum ise alıcının gerçekleşecek işleme karşı yanlış inkarları, parasının iadesini ve satın alacağı Bitcoin’i almaya devam etmesine yol açar.

Paypal ise bu tür anlaşmazlıkları çözmek adına Bitcoin’in sahte olması sebebiyle alıcının yanında olur. Ve anlaşmazlığın sahtekarlık olduğunu doğrulayabilmenin herhangi bir seçeneği yoktur. Bitcoin işlemleri geri çekilemez bu yüzden alıcı her türlü haklı çıkarken, ödemeler satıcının cebinden çıkar.

İşte bu durumlar PayPal’ın neden doğrudan Bitcoin almanıza müsaade etmediğine açıklık getirir. Fakat eğer PayPal kullanarak bu işlemi yapmak istiyorsanız, sizler için geçici çözümlerimiz var.

PayPal ve Bitcoin Alışverişi için Kullanılabilecek Platformlar

İlk yapmanız gereken PayPal hesabı açmanız olacaktır. Sonrasında kendinize bir cüzdan oluşturmalısınız. Bu işlemleri yaparken özel olmasına dikkat etmelisiniz. Ve kripto para göndermenize ya da almanıza olanak sağlayan donanım kripto cüzdanlarını tercih etmelisiniz.

Örneğin; Coinbase PayPal hesabınızı bağlamanıza olanak sağlar. Fakat çoğu işlemlerde satın alımlar yerine para çekme işlemlerine izin verir.

eToro bir istisnadır. PayPal kullanarak Bitcoin ödemenize yardımcı olur. Aynı zamanda kripto para biriminin bir eToro cüzdanına geçmesini de sağlar.

xCoins ise bir diğer tercih edebileceğiniz sitedir. Bu sitede kullanıcıların ‘’teminatlı Bitcoin’’ kredisi verdikten sonra para takas etmesini sağlar. Ve bunun için de PayPal devreye girer. Kısaca kaydolmuş herhangi bir kullanıcı Bitcoini hem alabilir hem satabilir.

Eğer borsaları tercih etmek istemiyorsanız eşler arası pazaryerlerini kullanabilirsiniz. Bu durum için ise önerimiz; hem LocalBitcoins.com hem de Paxful olacaktır. Kısaca bahsetmek gerekirse, satıcı kişiler kendi döviz kurlarını kurarak ödeme seçeneklerini belirlenmesini sağlar. PayPal’ı bulmak için filtreleyerek satıcı araması gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Son olarak bu işlemleri yaparken çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.