18 Yaşındaki Genç, Kripto Para Dolandırıcılığıyla Suçlanıyor

0
565

Infosecurity Magazine’in paylaştığı bir habere 18 yaşındaki bir genç, kripto para sahiplerine yönelik 50 milyon dolarlık SIM kart dolandırıcılığıyla ilgili dört suçtan yargılanacak. SIM kart dolandırıcılığı, suçlunun telekom şirketini, mağdurun telefon numarasını kendisinin SIM kartına aktarması yoluyla gerçekleşen bir dolandırıcılık.

Hacker Samy Bensaci isimli genç, Amerikan ve Kanadalı kripto para sahiplerinden milyonlarca dolar para çalan suç şebekesine katılmak iddiasıyla yargılanacak. Soygun, edinilen bilgilere göre 2018 yılının baharında gerçekleşti. Quebec polis temsilcisi Hugo Fournier’ın yaptığı açıklamaya göre söz konusu suçlular, Amerikan vatandaşlarından 50 milyon dolar, Kanada vatandaşlarından ise 300 bin dolar çalmak ile suçlanıyor.

İlginç olan ise, mağdurlar arasından Kanadalı ünlü kripto girişimcilerinin ve ”Blockchain Devrimi: Bitcoin’in Ardındaki Teknoloji Parayı, Şirketleri ve Dünyayı Nasıl Değiştiriyor” adlı kitabın yazarları Don ve Alex Tapscott’ında da yer alması. Don Tapscott, The Star’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl bir siber suçlunun, şirketimiz ve çalışanlarından kripto para çalma girişiminde bulunduğu doğru. Fakat girişimi başarısız oldu. Polis ile iş birliği yaptık ve sorumluları adalete teslim etme konusundaki çabalarına hayranlık duyduk.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın