18 Yaşındaki Genç, Kripto Para Dolandırıcılığıyla Suçlanıyor

Infosecurity Magazine’in paylaştığı bir habere 18 yaşındaki bir genç, kripto para sahiplerine yönelik 50 milyon dolarlık SIM kart dolandırıcılığıyla ilgili dört suçtan yargılanacak. SIM kart dolandırıcılığı, suçlunun telekom şirketini, mağdurun telefon numarasını kendisinin SIM kartına aktarması yoluyla gerçekleşen bir dolandırıcılık.

Hacker Samy Bensaci isimli genç, Amerikan ve Kanadalı kripto para sahiplerinden milyonlarca dolar para çalan suç şebekesine katılmak iddiasıyla yargılanacak. Soygun, edinilen bilgilere göre 2018 yılının baharında gerçekleşti. Quebec polis temsilcisi Hugo Fournier’ın yaptığı açıklamaya göre söz konusu suçlular, Amerikan vatandaşlarından 50 milyon dolar, Kanada vatandaşlarından ise 300 bin dolar çalmak ile suçlanıyor.

İlginç olan ise, mağdurlar arasından Kanadalı ünlü kripto girişimcilerinin ve ”Blockchain Devrimi: Bitcoin’in Ardındaki Teknoloji Parayı, Şirketleri ve Dünyayı Nasıl Değiştiriyor” adlı kitabın yazarları Don ve Alex Tapscott’ında da yer alması. Don Tapscott, The Star’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl bir siber suçlunun, şirketimiz ve çalışanlarından kripto para çalma girişiminde bulunduğu doğru. Fakat girişimi başarısız oldu. Polis ile iş birliği yaptık ve sorumluları adalete teslim etme konusundaki çabalarına hayranlık duyduk.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.