17 Ağustos 2022 Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizi

Bitcoin bugün düşüş kaydetmeye devam etti ve 24.000 dolarlık seviyenin altına geriledi. Geçtiğimiz hafta kaydettiği yükselişin ardından BTC’nin yukarı yönlü hareketi güç kaybetti ve düşüş eğiliminin geri dönüşünü tetikledi. Ethereum ise 1.885 dolarda yer alan direnç seviyesinin altına düştüğü için daha fazla düşüş kaydetti.

Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin (BTC), düşüş eğiliminin kripto para piyasalarına dönmesiyle birlikte Çarşamba günü art arda dördüncü seansta da düşüş kaydetti.

Öncü kripto varlık 24.407 dolarlık zirvesinin ardından yalnızca bir gün sonra 23.400 dolar civarında günün en düşük seviyesini kaydetti. Yaşanan son düşüş baskısı, fiyatlar aşırı alım bölgesine girdiği için BTC boğalarının geçen haftaki pozisyonlarını boşaltmasını takiben yaşandı.

Bitcoin

14 günlük “göreli güç endeksi (RSI)” geçtiğimiz hafta Nisan ayından bu yana en güçlü noktası olan 62.29’a ulaştığından beri, fiyatlar arka arkaya düşüşler kaydetmeye devam etti.

Grafiğe yakından bakıldığında, RSI şimdi 53.66’daki en yakın destek noktasından marjinal olarak daha yüksek olan 54.19’da seyrediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere genel olarak, trader’lar Bitcoin’i bu seviyelere göndermeye çalışıyor gibi görünüyor ve bu seviye, boğalar ve ayılar arasında bir sonraki savaşın görülebileceği önemli bir noktayı temsil ediyor.

Ethereum Teknik Analiz

Ethereum tarafında da işler pek istenildiği gibi gitmiyor ve dört gün üst üste düşüş kaydedildi. Salı günü 1.862 dolarlık dip seviyenin ardından, ETH/USD seansın ilerleyen saatlerinde boğaların ralli yapmaya çalışmasıyla 1.951 dolara kadar yükseldi.

Ancak düşüş dalgası Ethereum’u da sardı ve fiyatlar hızlıca düştü. Düşüşler sonucunda boğalar da güç kaybetti ve fiyat 1.862 doların altına geriledi.

Bitcoin’e benzer şekilde RSI seviyesi, son birkaç seansta fiyat gücünün önemli ölçüde düşmesini takip etti ve bugün 71.89’luk bir zirveden 61.92’ye düştü.

ETH bu taban seviyesine ulaşırsa, boğaların düşüşlerde satın almaya çalışması ve dolayısıyla fiyatların 1.800 doların altına düşmesini engellemesi nedeniyle fiyat belirsizliğinde bir artış olacaktır. Dört günlük düşüş serisine rağmen, Ethereum hala geçen hafta aynı noktadan %10 daha yüksek işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : News.Bitcoin.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.