145 Milyon Dolarlık Dikkat Çekici Bitcoin Transferi

0

Kripto para piyasasında kısa bir süre içerisinde Coinbase platformundaki hesaptan bilinmeyen bir cüzdana 18 bin 899 adet Bitcoin gönderildiği fark edildi.

Kripto para piyasasında geçtiğimiz haftalarda fiyatların yükselmesiyle birlikte piyasa yeniden canlanmaya başladı. Bu canlılık süresince kripto para sektöründe yaşanan bazı işlemler ve gelişmeler gözden kaçtı. Fakat Coinbase’den yapılan bir işlem kripto para piyasasının gözünden kaçmadı.

Whale Alert tarafından paylaşılan bir gönderide kripto para borsalarının en büyüklerinden biri olan Coinbase’deki bir hesaptan bilinmeyen bir adrese 18 bin 899 adet Bitcoin (BTC) gönderildi. Gönderim yapılan  cbc24d99af76c969b037ebd3824a0e9b6794e423e261a hashiyle 3Qy5mTpumWh24f5UdwGPJEhStoD3A25fK9 bu adresten işlem değerinin 145 milyon doları geçtiğini söyleyebiliriz.

Gerçekleştirilen bu işlemde Coinbase’i ağır eleştiri yağmuruna tutular ve şirketi piyasayı yönlendirmeye çalışmakla suçladılar. Bir kripto para takipçisi ise bu yaşanan olayın tamamen piyasayı hareketlendirmek için yapıldığını savundu. Kendisi bu durum ile alakalı şu cümleleri kullandı:

“Bir kaç saat önce Coinbase’e 18 bin 900 adet Bitcoin gönderilmişti. İnsanları bu şekilde telaşlandırmaya çalışıyorlar. Bu işlemden sonra Coinbase 18 bin 900 det Bitcoin’i bilinmeyen bir adrese gönderdi.”

Kaynak: Ambcrypto

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın