14 Ekim SHIB Fiyat Analizi: SHIB Yeni Bir Yükseliş Trendine Yakın Mı?

0

indistan’ın en büyük kripto borsası ZebPay, geçtiğimiz günlerde Bitpanda, Coinbase Pro ve Binance’in yolunu izleyerek Shiba Inu‘nun SHIB tokeninin kendi platformunda listelendiğini duyurdu. SHIB fiyatı, Ekim ayı açılış fiyatından yaklaşık %350 artarak piyasa değerini 18. sıraya kadar yükseltti ve hızla “DOGE katili” unvanını daha da perçinledi.

“Kripto ödeme işlemcisi NowPayment ile yapılan bu ortaklık, her işlemde SHIB tokeninin bir yüzdesinin yakılmasını ve sonuç olarak arzının azaltılmasını sağlayacak.”

Peki ya bu yakma işlemi SHIB/USDT’nin mevcut 0.000035 dolar direncinden kaçması için gerekli nedenleri sağlayabilecek mi? İşte SHIB/USDT’nin haftalık, günlük ve 4HR çizelgelerinin analizi!

Shiba Inu (SHIB) Haftalık Grafik Analizi

6 Eylül tarihinde SHIB talebindeki ani artış, 9 Ağustos tarihindeki düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkarak bir yükseliş trendi yakaladığı görüldü. Poloniex’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000035 dolara ulaşmasının ardından fiyat artışı biraz yavaşlamaya başladı, bu SHIB fiyatının 0,00005’e devam etmesi için gerekli olan sağlıklı bir düzeltmeydi.

SHIB sahipleri, RSI seviye-75 ve seviye-25 üzerinde yükselmeye devam ederken mevcut fiyat artışından emin gibiler.

Shiba Inu (SHIB) Günlük Grafik Analizi

Günlük zaman çizelgesini inceleyecek olursa, 28 Eylül’de normal yükseliş sapmasının yarattığı bir %380’lik itme dalgası, yavaş yavaş artan üçgen grafik deseni şeklinde bir “düzeltme” aşamasına yaklaştırıyor.

SHIB fiyatı 11 Ekim tarihinde bar grafiğinde 0.00002779 dolarlık direnicini son kez kırıyor.

Ayrıca, SHIB fiyatı 07 ve 12 Ekim’de RSI daha düşük dipler oluştururken, SHIB fiyatı daha yüksek dipler oluşturduğundan gizli bir yükseliş farklılığı görüyoruz. Aşağıdaki 4HR zaman çerçevesi analizinde yükseliş farklılığının daha net bir resmini ele alacağız.

Shiba Inu (SHIB) 4HR Grafik Analizi

SHIB/USDT grafiğinde 7 Ekim tarihine bakıldığında önceden genişleyen kanalı yavaşça terk ediyor ve yükselen üçgen grafik modeline doğru geçiş yapıyor.

07 Ekim 20:00 ve 12 Ekim 12:00’deki gizli yükseliş sapma modelleri, fiyatın 0,000035 dolarlık direncinin ötesine fırlayabileceği yükseliş trendinin devam ettiğini gösteriyor.

Tersine, 0,00002058 dolarlık destek seviyesinin kırılması, hızlı kar almayı ve kısa devre faizinde artışa işaret eden bir gelişme olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın