130 Yıllık Alkollü İçecek Firması Blockchain İle Ürünlerini İzleyecek

Premium scotch alkollü içecek olan Ailsa Bay’in, dünyanın ilk Blockchain tabanlı bir sistemle takip edilecek alkollü içecek üretmeye hazır olduklarını bir açıklama ile takipçilerine duyurdular.

Ailsa Körfezi, 1887 yılında kurulan ve Crunchbase’e bildirdiğine göre yıllık 80 milyon dolar gelir elde eden bir içki firması William Grant & Sons (WG&S)’ye ait. Açıklamada, WG&S yeni ürünleri üretmek için blockchain tabanlı bir şirket ile ortaklaşa çalışmaya başlayacak ve böylece kaynağından mağazaya kadar damıtma ve üretim sürecinin tamamını takip edecek bir sistem kuracaklar.

Bu hamlenin yapılmasıya İngiltere’deki likör sahteciliği ile mücadele ettiği ve ayrıca ürünlerin nerden satın alındığını belirlemek için konum sistemleri kullanarak şirketin mevcut ve potansiyel müşterilerinin verilerini toplamaya ve buna göre ilerlemeler yapıcaklarını bildirdi. The Drinks Bussines tarafından yapılan bir haberde İngiltere her yıl yaklaşık olarak 228 milyon dolar değerinde şarap ve alkollü içecekler sahteciliğinde kaybettiği iddia edilmekte.

Blockchain’in lüks ve pahalı ürünleri takip etmek için kullanılması, ürünlerin orijinal olmalarını sağlarken müşterilerin güvenlerini kazanmayı hedefliyor.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.