11 Ağustos 2022 BTC ve ETH Teknik Analizi

Dün yayınlanan ABD enflasyon rakamlarının ardından fiyatlar yükselmeye devam ederken, Ethereum Perşembe günü 1.900 doların üzerine çıkarak iki ayın en yüksek seviyesine yükseldi. ABD’de enflasyon Temmuz ayında %8,5 seviyesindeydi ve trader’lara potansiyel bir kademeli toparlanma konusunda biraz iyimserlik verdi. Fiyatlar 25.000 dolara yaklaştığından Bitcoin de yeşildeydi. İşte dikkat çeken teknik analiz.

Bitcoin Teknik Analiz

Yayınlanan enflasyon rakamları sonrası kripto paralar fiyatını bulmaya çalışırken, Bitcoin fiyatı Perşembe günü yükseldi. Çarşamba günkü 23.031 dolarlık seviyeyi takiben, BTC/USD bugün erken saatlerde 24.669 dolarlık gün içi zirvesine yükseldi. Yaşanan yükseliş sonrası fiyat 30 Temmuz tarihinden bu yana ilk kez 24.600 doların üzerine çıkışla sonuçlandı.

Bitcoin teknik analiz

Bu durumda olduğu gibi, tavan şu ana kadar sabit kaldı ve seans ilerledikçe daha önce yaşanan yükselişler de geriye alındı. BTC şu anda yazı yazarken 24.485 dolardan işlem görüyor ve bu tesadüfen 14 günlük göreceli güç endeksi (RSI) kendi direnç seviyesiyle çarpıştığı bir seviyede ortaya çıktı.

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere bu seviye, Nisan ayının başından beri yürürlükte olan göstergedeki (RSI) 62 işaretidir ve boğalar BTC’yi 25.000 doların üzerine çıkarmak isterse, bu engel aşmak zorunda.

Ethereum Teknik Analiz

Ethereum (ETH) da işlem seansına %10’un üzerinde artışla başladı. Perşembe günü, ETH/USD 1.908 dolara kadar yükseldi ve bu, tokenin 1.693 dolara düşmesinden 24 saatten kısa bir süre sonra geldi.

Hareket, ETH’nin 6 Haziran’dan bu yana işlem gördüğü en yüksek nokta olan zirveye ulaşmadan önce uzun vadeli direnç seviyesinden 1.785 dolardan çıkmasıyla geldi.

Ethereum teknik analiz

Grafiğe bakıldığında, Ethereum’daki önceki kazançlar da biraz azaldı ve BTC gibi bu da bir direnç noktasıyla çarpışmanın ardından ortaya çıktı. Bu nedenle; tavan, dört ayı aşkın bir süredir tam bir kırılma görmemiş olan RSI’daki 68 işaretini temsil ediyor.

Buna rağmen, bazı boğalar ETH’nin bu koşuyu uzatma ve önümüzdeki seanslarda daha yükseğe tırmanma şansı konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Bitcoin.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.