Şubat 26, 2020

10 Milyon Dolarlık Vurgunu Bitcoin Kullanarak Aklamaya Çalıştı!

Eski bir Microsoft mühendisi 10 milyon dolardan fazla dijital para birimi çaldığı iddiasıyla suçlandı.

Adalet Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, Washington’da yaşayan 25 yaşındaki Ukraynalı bir vatandaş olan Volodymyr Kvashuk’un elektronik sahtekarlığı, kara para aklama, kimlik hırsızlığı ve diğer suçlardan mahkum edildiğini bildirdi.

Kvashuk’un, şirketin çevrimiçi perakende satış platformunun test edilmesine yardımcı olmak için Microsoft’ta çalıştığı öğrenildi. Bunun yanında hediye kartları gibi dijital paraları çalmakla suçlandı. Ayrıca edinilen bilgilere göre daha sonra bunları internette satarak, 1.7 milyon dolar değerinde bir göl evi ve 160.000 dolar değerinde Tesla aracı satın aldı.

Ayrıca Kvashuk, fonlarının kaynağını gizlemek için bir bitcoin karıştırma hizmeti kullanmakla suçlandı. Banka hesaplarına yaklaşık 2,8 milyon dolarlık bitcoin aktaran Kvashuk daha sonra, Bitcoin’in bir akrabadan hediye olduğunu iddia ederek sahte vergi beyannamesi formları sundu.

Siber Suçlar Birimi’nden sorumlu özel ajan Ryan L. Korner, “Microsoft’tan çalmanın yanı sıra, Volodymyr Kvashuk hileli gelirini gizleyerek ve yanlış vergi beyannameleri vererek hükümetten de çaldı.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.