1 Milyarlık Yakım Gerçekleşen Meme Coin’de Balina Hareketleri Devam Ediyor!

0
1 Milyarlık Yakım Gerçekleşen Meme Coin'de Balina Hareketleri Devam Ediyor!
  • Kripto para birimi piyasası geçtiğimiz haftalarda yaşanan çöküşten toparlanmaya çalışırken, son iki gün içinde, yaklaşık bir milyar Shiba Inu (SHIB) inferno cüzdanlara aktarılarak dolaşımdan kaldırıldı.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan shibburn son 48 saat içinde gerçekleştirilen devasa SHIB yakımını duyurdu. Platformun Twitter hesabından paylaşılan verilere göre, SHIB ordusu, piyasada dolaşımda olan toplam Shiba Inu miktarından neredeyse bir milyar meme token’ını çıkardı.

Bu yakımlar yapılırken popüler bir SHIB balinası yeni ve büyük bir Shiba Inu yığını satın aldı.

950 milyon Shiba yakıldı

Yukarıda bahsedilen izleme platformu tarafından paylaşılan tweet’lere göre, son 48 saat içinde Shiba topluluğu, inferno (ölü cüzdanlara) cüzdanlara toplam 948.6 milyon SHIB aktardı.

İlk 24 saat içinde topluluk tarafından 12 ayrı işlemde 607.530.847 SHIB, ardından ise 25 ayrı işlemde 341.113.385 SHIB harcanamayan cüzdanlara gönderildi ve orada kalıcı olarak kilitlendi.

Bununla birlikte USD’ye dönüştürüldüğünde 11.058 dolar değerinde olan yakılan bu 950.000.000 SHIB, itibari para cinsinden kriptodaki kadar etkileyici bir miktar değil.

Shibburn web sitesindeki revize edilmiş veriler, son 24 saat içinde dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak çıkarılan token miktarının, önceki günkü yakım oranına göre ilk defa bir düşüş yaşadığını ve yüzde 0,43 gerilediğini gösteriyor.

shiba inu

Coin burn (coin yakma), kripto varlıklarının piyasa değerini yüksek tutmak ve enflasyonu dengelemeye çalışmak için kullanılan bir yöntemdir. Teoride, bir coin’in arzının büyük bir kısmı ortadan kaldırıldığında, o coin’e olan talepte bir artış görülür ve sonuç olarak fiyat fırlar.

Balina 110 milyar SHIB satın aldı

Bazı büyük yatırımcılar, sonunda fiyatın fırlayacağını görmek umuduyla giderek daha fazla SHIB token’ını dolaşımdan çıkarmak için ellerinden geleni yaparken, balinalar SHIB’i düşüşte almaya ve daha sonra en ufak bir artıştan sonra satmaya devam ediyor.

WhaleStats’a göre, son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz “BlueWhale0073” takma adlı büyük bir Ethereum yatırımcısı, itibari para olarak değeri 1.408.176 dolar olan 109.842.128.610 meme kripto para birimi satın aldı.


Cüzdanın ayrıntılarına bakıldığında, balina satın aldığı SHIB’nin çoğunu zaten sattı ve balinanın elinde şu anda portföyünün sadece yüzde 42’sini oluşturan 37,794 dolarlık oldukça küçük bir miktarda SHIB kaldı.

Cüzdanda SHIB’in yanı sıra DAI, HEX vb. gibi yine düşük miktarlarda küçük piyasada değerli altcoin’ler de bulunuyor. Şu anda bu balinanın ana varlıkları arasında USDC (sahip olduğu en büyük varlık), Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK) bulunuyor.

Shiba Inu piyasa çöküşünün ortasında büyük değer kazandı

Koinfinans tarafından da belirtildiği üzere yakın zamanda Türkiye’nin köklü kulüplerinden Beşiktaş’la sponsorluk anlaşması imzaladığını açıklayan ve Ortadoğu’nun en hızlı büyüyen kripto ticaret borsası olan Rain platformu, iki aylık bir değerlendirmenin ardından nihayet Shiba Inu trading’ini başlatmaya karar vererek meme token’ının benimsenmesini ve ticaret hacmini genişletti.

Rain’in meme kripto para birimini listelemesinin ardından Shib fiyatı dün, 24 saat içerisinde yüzde 30’a varan oranlarda artış kaydetti.

Bu yılın başlarında Shiba Inu, Parex merkezi olmayan borsası ve Robinhood ticaret uygulaması da dahil olmak üzere diğer birçok platformda listelendi.

Bahreyn merkezli bir kripto platformu olan Rain 2019 yılında, Bahreyn Merkez Bankası’ndan onay aldıktan sonra Orta Doğu’da tam olarak lisanslanan ilk kripto ticaret platformu olmuştu.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın