1 Ayda %95 Artan Altcoin Balina Akınına Uğradı!

  • Üst düzey iş birlikleri ile tanınan son zamanların patlayıcı altcoin‘i işlem hacmi konusunda “sıcak” coin’ler listesine girmesinin ardından, devasa balinaların akınına uğradı.

Popüler balina izleme platformu WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, MATIC’in en yüksek işlem hacmine sahip ilk on kripto para birimi listesine girmeyi başarmasının ardından, bazı üst düzey Ethereum balinaları Polygon’un yerel kripto para biriminden büyük miktarlarda satın almaya başladı.

Ayrıca MATIC, Ethereum zincirindeki en popüler akıllı sözleşmelerden biri haline geldi.

Bu balinalar cüzdanlarına 2.5 milyon MATIC ekledi

WhaleStats, 1.135.264 dolar ve 1.430.274 dolar değerinde gerçekleşen iki toplu MATIC alımının ayrıntılarını paylaştı. Son zamanlarda gerçekleştirdiği ortaklıklarla dikkat çeken altcoin’e yönelen “Bonobo” ve “BlueWhale0072” balinaları, kendilerine 1.199.999 ve 1.461.354 MATIC token satın aldı. MATIC şu anda BlueWhale0072’nin portföyünün yüzde 3.15’ini oluşturuyor.

Balina “Bonobo” da MATIC’de 1.347.999 dolara eşdeğer olan 1.199.999 coin’i kaptıktan sonra bir miktar ApeCoin (APE) de satın aldı. Bu balina, en büyük 100 Ethereum yatırımcısı arasında 5. sırada yer alıyor.

Bunların yanı sıra, WhaleStats, MATIC’in şu anda en yüksek işlem hacmine sahip ilk on kripto para listesinde olduğunu da bildirdi. Token, FTX Token’ın ardından 6. sırada yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre, Polygon’un yerel tokeni MATIC, yüzde 2,60’lık bir düşüşün ardından 0,9372 dolardan işlem görüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saate göre yüzde 6’nın üzerinde işlem gören Plygon (MATIC), yazım sırasında 0,96 dolar seviyesinde bulunuyor. İş birlikleri konusunda oldukça verimli bir yıl yaşayan MATIC, geçtiğimiz aya göre ise yüzde 95’lik bir artışla işlem görüyor.

matic

Mercedes Benz Polygon iş birliği

Mercedes Benz Group’un bir parçası olan Daimler South East Asia, blok zinciri tabanlı bir veri paylaşım platformu başlatmak için Ethereum Layer-2 ölçekleme çözümü Polygon’u (MATIC) seçtiklerini duyurdu.

Acentrik olarak adlandırılan platform, işletmelerin veri alıp satmalarına izin verecek. Acentrik, bir Mercedes-Benz ortağı tarafından piyasaya sürülmesine rağmen, blockchain platformu, diğerlerinin yanı sıra sigorta bilgilerinden klinik çalışmalara kadar farklı verilerin alışverişini yapmak için kullanılabilecek.

Benzer girişimlere sahip çoğu platformun aksine, Acentrik’in verileri blok zincirinde saklanmıyor. Ledger Insight çalışmasına göre, her veri kümesi, bir metaverse karmasıyla birlikte, bir non-fungible token (NFT) ile temsil edilir.

Bu yıl bullish gelişmeler yaşayarak yükselişini sürdüren Polygon, Temmuz ayının ortalarında da Walt Disney ile anlaştığını açıklamış ve fiyatında oldukça etkileyici bir yükseliş yaşamıştı. 6 şirketle anlaşan Disney’in iş birliği kurduğu tek blok zinciri platformu Polygon’du.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.