1.1 Trilyonluk Satış: Balinalar Rekor Miktarda Meme Coin’i Elden Çıkardı!

Ethereum blok zincirindeki en büyük cüzdanlar, son üç günde 1.1 trilyondan fazla Shiba Inu’yu (SHIB) elden çıkardı. Bu meme token’ın yakın zamanda gerçekleşen satışı, Binance borsasına yaklaşık 61 milyar SHIB token’a mal oldu.

Shiba’yı elden çıkarma telaşıyla balinalar, 1.1 trilyon SHIB’lik devasa bir satış gerçekleştirdi

Popüler bir balina izleme platformu olan Whalestats’dan alınan verilere göre, 14 Eylül’den itibaren, en büyük Ethereum balinalarının SHIB stoku 152 milyon dolardan 142 milyon dolara düştü ve bu devasa balinaların şu anda Shiba Inu‘da sadece 140 milyon doları bulunuyor. İtibari para birimi açısından olan bu fark, 1.115.879.828.326 SHIB’lik şaşırtıcı bir miktara işaret ediyor.

Bu işlemlerden en sonuncusunda ise, büyük olasılıkla bu kripto para birimini satmak için Binance borsasına toplam 60.921.271.741 SHIB taşındı.

Shiba Inu

Hafta boyunca, en büyük ikinci meme kripto para biriminin değeri düştüğü için balinalar SHIB coin’i terk etmeye başladı. CoinMarketCap verilerine göre, popüler meme coin, son yedi gün içinde piyasa değerinin yüzde 10’undan biraz fazlasını kaybetmişti.

Shiba Inu Baş geliştiricisi, SHIB yakım mekanizması hakkında önemli bir duyuruda bulundu

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Shiba Inu’nun baş geliştiricisi ve muhtemelen SHIB’in medya alanındaki ana temsilcisi olan Shytoshi Kusama, bugün yayınladığı bir dizi tweet’te, tüm ekosistem projelerinin önünde önemli gelişmelerin olduğunu duyurdu.

Geliştirici özellikle Shiba Eternity’den ve aynı bağlam içerisinde token yakımlarından bahsetti, Kusama’nın bu açıklamasının oyun içi mekanikler aracılığıyla SHIB yakımı anlamına gelebileceği düşünülüyor.

Shiba Inu’nun temsilcisi topluluğa hitaben yaptığı konuşmada, diğer gelişmelerin yanı sıra, yakında Shibarium hakkında da güncellemeler sağlayacağına dair söz verdi.

Açıkça konuşmak gerekirse, SHIB yakım mekanizmasının Shiba Eternity’de uygulanıp uygulanmayacağı henüz çok belli değil, çünkü geliştirici attığı tweet’te oldukça tehditkar bir dil kullandı ve projenin başarısından şüphe edenlerin yanacağını ima etmiş de olabilir. Her durumda, yeni güncellemelerin duyurulacağı doğru. Shiba Inu temsilcisi, bize biraz zaman verin, kendiniz göreceksiniz, yorumunda bulundu.

Shiba Inu (SHIB) yakımları

SHIB yakımı konusu, her zaman Shiba Inu topluluğunun gündemindeki en acil konulardan biri. Bugüne kadar toplam 1 katrilyonluk SHIB arzının yüzde 40’ından fazlasının yakılmış olmasına rağmen, süreç yatırımcıların beklediğinden daha yavaş ilerliyor.

Crypt Eye portalı verilerine göre, son üç ayda yaklaşık 11 milyar SHIB yakıldı, bu da fiat para olarak 128.000 dolar anlamına geliyor. Mevcut kapasitede ortalama haftalık yakım oranı 1 milyar SHIB’nin hemen altına geriledi ve topluluk bu durumdan hoşnut değil.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.