1.1 Milyar Dolar Bitcoin Hareket Etti

0
440

Cuma günü 1,1 milyar dolardan fazla olan 161,500 Bitcoin için yapılan işlem sadece 0,70 Dolar’a mal oldu. ABD Dolar’ı cinsinden toplam değer açısından bugüne kadarki en büyük Bitcoin işlemiydi.

Twitter kullanıcısı KRMA_0 tarafından tespit edilen ve TheCryptoAssociate tarafından rapor edilen işlem sadece 0.00010019 BTC ücreti karşılığında tamamlandı.

Kripto borsası Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, Twitter üzerinden işlemin sorumluluğunu üstlendi. Servisin sıcak cüzdanını dahili bir işlemle doldurduğunu açıkladı.

Evet, sıcak cüzdanı 15k ile doldurduk, geri kalanı orijinal adrese geri döndü.

İşlem ayrıntılarının gösterdiği gibi, bir cüzdana 15.000 BTC gönderildi ve kalan değişiklik (146.500 BTC) orijinal adrese geri döndü.

İşlem, kripto para saklama hizmeti Xapo’nun 100.000 BTC’yi (o zaman 633 milyon Dolar), sadece 0.26 Dolar’lık bir işlem ücreti ile aktarmasından bir hafta sonra gerçekleşti.

Her iki durumda da, ücretler, geleneksel havale hizmetinin oluşturduğu ücretlerin küçük bir kısmıdır. Örneğin, TransferWise 1 milyon Dolar (işlem başına izin verilen maksimum tutar) aktarmak için 3.600 Dolar’dan fazla ücret gerektirir ve işlemi tamamlamak üç gün sürer.

Bitcoin ile ücretler önemli ölçüde azalır ve işlem neredeyse anında tamamlanır. Ayrıca, yol boyunca kimlik kontrolü veya güvenilir aracılar gerektirmez.

Cuma günkü 1,1 milyar Dolar’lık işlem, Eylül 2019’da kaydedilen bir önceki en yüksek 1 milyar Dolar’ın üzerine çıktı. Bununla birlikte, bir kerede işlem gören en fazla gerçek Bitcoin sayısı 500.000 BTC’de çok daha fazla. Kasım 2011’de gerçekleşen bu işlemin değeri sadece 1,32 milyon Dolar’dı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın